Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky


Obezita způsobuje většinu zdravotních problémů u nedůchodové populace. Kde se obezita bere? Už od dětství jsme programováni k vytvoření si závislosti na určitých potravinách. Obezita je nám doslova vyráběna, za účelem maximalizace zisků potravinářských společností. A vzniklé zdravotní problémy nás pak vrhají do náruče nemocenského průmyslu.
Nechali jsme se přesvědčit, že určité zdravotní problémy jsou přirozeným projevem stáří. S obezitou je to však jinak. Nikdo nechce být obézní, nikdo nechce mít ani nadváhu! Jak se to tedy stalo, že obézních lidí stále přibývá?
Nikdy nezapomenu na den, kdy jsem slyšel přednášku světoznámého ekonoma a bývalého poradce amerických prezidentů, Paula Zane Pilzera. Byl jsem v šoku, když v roce 2000 řekl, že „Obézní lidé jsou studováni jako laboratorní krysy.“ Proč? Aby byly nalezeny způsoby, jak zvýšit spotřebu potravin lidí a vydělat tak více peněz.
Zdráhal jsem se tomu uvěřit, avšak podnítilo mne to k zájmu o tuto oblast. A přicházely další šokující zjištění. O tom, jak lze ovlivnit trávicí pochody v těle tak, aby nám vznikla závislost na určitých potravinách a naše tělo nás nutilo jíst více. O tom, kolik chemických látek se přidává do jídla. O způsobu zpracování potravin. A největší šok mi připravil Michael Moss, autor literatury faktu, ověnčený mnoha oceněními, když zveřejnil, že „Nadnárodní [potravinářské] společnosti používají vyšetření magnetickou rezonancí (MRI) ke zkoumání, jak na naše smysly působí potraviny. Například, jak použít cukr, aby ,rozsvítil‘ náš mozek stejným způsobem jako kokain.“
Za takto chemicky upravené potraviny utratí Američané přes 1 bilon dolarů ročně. A toto číslo stále stoupá. A tak se stáváme obézními proti své vůli. Nikdy v naší historii nebylo tolik dietních programů, tolik fitness center, tolik „osvěty“ o škodlivosti tučných jídel jako dnes! A výsledek? Ubývá obézních lidí?
To však má své důsledky - zdravotní problémy.
Změny trávicích pochodů v těle nám vyrobí zdravotní problémy. Co pak uděláme? Jdeme hledat pomoc do zdravotnických zařízení. A tam Američané utratí dalších 1,4 bilionu dolarů ročně (i toto číslo stále stoupá). Toto je průmysl, kde se stáváte zákazníkem nedobrovolně - když onemocníte. Pomáhá to? Ubývá zdravotních problémů? Ubývá nemocí?
Zdravotnický průmysl, to nejsou lékaři a nemocnice. To jsou výrobci technologií a pomůcek a výrobci léků. Tyto zdravotnické společnosti mají svůj vlastní cílový trh - lékaře. Lékaři jsou dnes plně závislí na technologiích a zdravotnické společnosti investují miliardy do jejich vyškolování. Proč? Technologie jde tak rychle kupředu, že cokoli se lékaři naučí ve škole, je po 2-3 letech nepoužitelné. A proškolení lékaři se potom stávají šiřiteli jejich technologií. Lékaři se učí tak slepě věřit technologiím, že se často vzdávají zdravého rozumu.
Zdravotnický průmysl velmi rychle pochopil, jakým „požehnáním“ je pro něj potravinářský průmysl, který jim doslova „sype“ zákazníky a rozhodl se toho patřičně využít. Změnil se tak postupně na průmysl nemocenský.
A tento průmysl uzavřel s tím potravinářským nepsanou, tichou dohodu: „My budeme mlčet o vašich praktikách a vy nám budete dál dodávat zákazníky.“
Proč však tento průmysl nazývám nemocenský?
Víte, jaký by to byl skvělý byznys, kdybych vám dokázal při léčbě nějaké nemoci vyrobit jiný zdravotní problém? Kam přijdete s tímto novým problémem? Kdo by na tom vydělal? A kdyby při jeho řešení vzniknul ještě jiný zdravotní problém?
Už jste slyšeli o vedlejších účincích léků? A víte, že existují léky na léčení vedlejších účinků léků? To, že lékaři neléčí nemoc, ale pouze její důsledky, začíná být stále více známé, avšak co pro mne bylo dalším šokem byl objev toho, že léky jsou vyvíjeny tak, aby nám vyrobily další zdravotní problémy díky vedlejším účinkům. Lékaři se tak nevědomky podílejí na výrobě nemocí a udržování pacientů jako zákazníků průmyslu, kterému slouží...
Pokud použijete vědecký přístup ke zkoumání zdravotních problémů, zjistíte, že se nejedná o biologický problém, ani o vědecký problém, ale že se jedná o ekonomický problém. Za naším hrozným stravováním a našimi zdravotními problémy stojí ekonomické zájmy určité skupiny lidí.
Kdo jsou ty firmy, které si s námi takto pohrávají?
Co se děje v našem těle při konzumaci průmyslově upravených potravin?
Kam až jsou výrobci potravin ochotni zajít, aby vydělali?
Je opravdu možné vytvořit drogovou závislost na potravinách?
Proč nás moderní medicína žádá, abychom akceptovali bolest hlavy, bolest těla, únavu, artrózu a tisíce jiných onemocnění, jako příznaky toho, že stárneme?
Jsou nevyléčitelné nemoci opravdu nevyléčitelné?
Jsou léky opravdu léky?


Odpovědi se dozvíte na mé přednášce.
Tomáš Kašpar - autor knižního bestselleru Nespěchejte do rakve


Autor článku bude přednášet na toto téma na výstavě Ezotera v Praze v neděli 18.5.2014 v Učebně A od 12.00 hod a na festivalu Miluj svůj život v Plzni v neděli 6.7.2014 v Učebně A od 11.00 hod.


www.ezotera.cz
Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.